fbpx

Booku – Wystawa Dzieł Artystycznych

booku – wystawa dzieł artystycznych

Marka booku powstała w sierpniu 2017 roku i był to projekt magisterski Gabrieli Gorączko, na tą chwilę naszej najlepszej graficzki. Obroniła się w lipcu 2018 roku i jej działania zostały nagrodzone wyróżnieniem honorowym w konkursie Najlepsze dyplomy Asp we Wrocławiu.

Na wystawie, która odbyła się w dniach 29.09–04.11.2018 można było zobaczyć identyfikację marki oraz główne produkty jakimi są etui na IPhone’y, ale także notesy, plecaki oraz grafiki wykonane w sitodruku i druku cyfrowym.

Ważnym elementem wystawy był nie tylko projekt graficzny, ale też idea firmy. Ma ona na celu korzystanie z zasobów naturalnych, celebrowanie dziedzictwa kulturowego, z którego możemy czerpać wiele korzyści, ale też zmiana podejścia do tematu jakim jest folk.

Po wielu rozmowach z ludźmi, którzy byli z nami na wystawie, wspólnie doszliśmy do wniosku, że wiele ludzi jednak powraca do natury, swoich korzeni poszukując miejsca dla siebie, czy spokoju dla duszy. Wiele artystów poprzez sztukę chcę pokazać jakie problemy nas otaczają. W ten sposób mogą wykrzyczeć wszystkie zażalenia, przykrości, czy nawet niezadowolenie z otaczającego społeczeństwa. Szczególnie to widać w dzisiejszych czasach, gdzie mamy natłok informacji, nieczyste powietrze, czy nawet brak komunikacji między ludźmi. Czyż nie jest to piękny sposób na zwrócenie uwagi?

Jako, że jesteśmy firmą z podkarpacia staramy się inspirować dziełami, które towarzyszyły nam od dziecka. Często wymieniamy się obserwacjami, które nasza graficzka następnie przelewa na projekty rękodzieła. Chcielibyśmy takim podejściem zarażać ludzi z różnych części Polski.

Dla osób, które nie miały okazji odwiedzić BWA Awangarda przygotowaliśmy krótki filmik. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba.

A dla osób, które były z nami w ten wyjątkowy dzień kierujemy OGROMNE PODZIĘKOWANIA!!!!

na zakończenie…

Wszystkie dzieła pokazane na wystawie, którymi zachwycali się profesorowie ASP z całej Polski oraz koneserzy sztuki możecie mieć na własność. Odkryjcie świat booku na booku.pl

Marciniu

Urodzony i wychowany w Sanoku, zwanym wrotami Bieszczad. Miłośnik dzikiej natury i spontanicznych wycieczek trekkingowych. Przeżył spotkanie z bieszczadzkim niedźwiadkiem i z przyjemnością Ci o tym opowie 🙂 Mało? Chętnie oprowadzi Cię po Bieszczadach, nakarmi i przenocuje w swoim domu, w którym gościł już Wrocławian, Praszkowian, Warszawian, Zalasowian, Hindusów, Amerykaninów i ma nadzieje, że również Ciebie 🙂 Daj znać w komentarzu jeśli taka przygoda jest dla Ciebie!