fbpx

O Nas

Czym się inspirujemy? 

Obserwujemy obecny stan sztuki ludowej i widzimy dużo piękna, emocji oraz charakterystycznych barw. W naszej interpretacji odbieramy współczesny wyraz polskiego folkloru w charakterze kolorowych baśni i bajkowej scenerii. W naszych oczach jest to niekiedy piękny obraz pełen kolorów, uśmiechu naszych przodków z wydarzeń jakie miały miejsce w zamierzchłych czasach.

Jednak nie jest to obraz jedyny. Życie naszych przodków, między innymi na podkarpackich terenach to nie była sielanka – przyszedł też czas, gdzie miejscowi nie mieli pewności czy obudzą się następnego ranka. Bieszczadzkie tereny były rozdarte, pełne krwawych zatarć między grupami etnicznymi oraz walki o przetrwanie w surowych warunkach regionu.

Nasza sztuka to nowoczesny wyraz folku, pełen wyrazistości i świadomych działań, które mają na celu zachować tradycję. Mamy nadzieję, że zachęcimy tym samym do głębszego zainteresowania się tematem ludów podkarpackich, ich sztuką i będziemy iskierką, która rozpocznie ciekawe rozmowy na temat naszego folku.

Kilka słów o Nas.

Mamy przyjemność zaprosić Was do świata odgłosów bieszczadzkich gór, tajemniczych lasów pełnych dzikiej zwierzyny oraz do codzienności naszych przodków, którzy potrafili żyć pełnią życia mimo braku pewności o nadchodzący wieczór. Jesteśmy niewielką firemką, która pragnie rozwinąć skrzydła zarażając każdego naszym pięknym polskim folkiem. 
Staramy się przedstawiać graficznie codzienność, historie i przeżycia naszych rejonów i nie tylko za pomocą nowego języka wizualnego, wzbogaconego o aktualne możliwości technologiczne.

Sztuka inspirowana regionami Bieszczadów

…zachowuje tradycyjne elementy dziedzictwa kulturowego ale też dostosowuje się do zmieniających się trendów, abyście nigdy nie zapomnieli o swoim dziedzictwie.

 Czytając powyższy akapit jedną nogą jesteś już w naszym świecie! Teraz od Ciebie zależy czy uda im się osiągnąć sukces w stworzeniu wymarzonego świata… Aby przyjąć nasze zaproszenie, wystarczy że zainteresujesz się kolejnymi akapitami lub po przeczytaniu tej linijki wpiszesz w wyszukiwarce kilka kluczowych słów, jak: “dziedzictwo kulturowe”, “historia Bieszczad”, “geneza polskiego folku”. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na sztukę Folku przy następnej okazji. Przyjrzysz się kolorom, grafikom, będziesz świadomy emocji jakie wzbudza w Tobie starodawna sztuka. Albo, odwiedzisz nas w Bieszczadach! 😉

 Gdy projektujemy, słyszymy muzykę wiejącego wiatru pośród gór, czujemy rześki zapach iglastych lasów, zgłębiamy się w tajemnicze miejsca i patrzymy w oczy spotkanego, dzikiego niedźwiedzia (co miało miejsce). Przenosimy mały kawałek naszych rodzinnych stron w Twoje ręce.

Całość ozdobiona nowoczesnym spojrzeniem na folklor – mniej kolorów, więcej geometrii, bliżej dzisiejszego dnia z zachowaniem szacunku do tradycyjnych elementów.

Inspiracja: Bieszczady i Folklor w Nowym Wydaniu.

Wszystko robione w zaciszu domowym, niedługo…

booku dąży, aby każdy produkt był ręcznie wykonany od początku do końca w naszym warsztacie. Obecnie współpracujemy z partnerami, którzy pomagają nam w osiągnięciu końcowego produktu. Niemniej jednak, misją naszej firmy jest poleganie wyłącznie na naszym talencie oraz surowcach, dlatego też zasadziliśmy własną plantacje drzew Paulownia, aby wykorzystywać własne zasoby oraz przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Zanim osiągniemy pełną niezależność musimy poczekać kilka lat, jednak wierzymy, że uda nam się osiągnąć nasz cel.

Drzewo Paulownia pochłania największą ilość CO2 z atmosfery w porównaniu do innych gatunków drzewa. Ponadto, jest najszybciej rosnącym drzewem. Jest elastyczne i wytrzymałe co pozwoli na użycie do produkcji etui.