fbpx

Mamy przyjemność zaprosić Was do świata odgłosów bieszczadzkich gór, tajemniczych lasów pełnych dzikiej zwierzyny oraz do codzienności naszych przodków, którzy potrafili żyć pełnią życia mimo braku pewności o nadchodzący wieczór. Rodzina Gorączko, pochodząca z wrót Bieszczadów ma przyjemność zaprosić Was do świata booku, w którym wszystko wygląda tak samo jak u Was, z jedną drobną zmianą – Gorączki starają się polepszać podejście społeczeństwa do dziedzictwa kulturowego. Robią to poprzez sztukę, która była w ich rodzinie od pokoleń i która w końcu odnalazła swoją misję, czyli ukazanie dziedzictwa kulturowego za pomocą nowego języka wizualnego, wzbogaconego o aktualne możliwości technologiczne.

Ich sztuka inspirowana regionami Bieszczadów, wyrażona jest poprzez nowoczesne podejście do polskiego Folku. Zachowując tradycyjne elementy dziedzictwa kulturowego, dostosowują się do zmieniających się trendów, abyście nigdy nie zapomnieli o swoim dziedzictwie.

Czytając powyższy akapit jedną nogą jesteś już w naszym świecie! Teraz od Ciebie zależy czy uda im się osiągnąć sukces w stworzeniu wymarzonego świata… Aby przyjąć nasze zaproszenie, wystarczy że zainteresujesz się kolejnymi akapitami lub po przeczytaniu tej linijki wpiszesz w wyszukiwarce kilka kluczowych słów, jak: “dziedzictwo kulturowe”, “historia Bieszczad”, “geneza polskiego folku”. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na sztukę Folku przy następnej okazji. Przyjrzysz się kolorom, grafikom, będziesz świadomy emocji jakie wzbudza w Tobie starodawna sztuka. Albo, odwiedzisz nas w Bieszczadach! 😉

Zmiana Podejścia do Dziedzictwa Kulturowego

Obserwujemy obecny stan sztuki ludowej i widzimy dużo piękna, emocji oraz charakterystycznych barw. W naszej interpretacji odbieramy współczesny wyraz polskiego folkloru w charakterze kolorowych baśni i bajkowej scenerii. I to jest piękny obraz – bo kolorowe, pełne uśmiechu i fantazji wydarzenia miały miejsce w zamierzchłych czasach.

Jednak nie jest to obraz jedyny. Życie naszych przodków, między innymi na podkarpackich terenach było ciężkie – miejscowi nie mieli pewności czy obudzą się następnego ranka. Bieszczadzkie tereny były rozdarte, pełne krwawych bitew między grupami etnicznymi, starć z dzikimi zwierzętami oraz walki o przetrwanie w surowych warunkach regionu.

Nasza sztuka to nowoczesny wyraz celebracji dziedzictwa kulturowego, wytrwałości naszych przodków w codziennym życiu, ich przywiązania do tradycji i walki o przetrwanie. Mamy nadzieję, że zachęcimy tym samym do głębszego zainteresowania się tematem ludów podkarpackich, ich sztuką i będziemy iskierką, która rozpocznie ciekawe rozmowy na temat zarówno bohaterskich wyczynów ówczesnych ludów oraz na temat naszego, nowego spojrzenia na folklor. A może i rozmowy na temat wycieczek w Bieszczady 😉

Inspiracja: Bieszczady i Folklor
w Nowym Wydaniu

Zmianę podejścia do dziedzictwa kulturowego wyrażamy poprzez nowoczesne spojrzenie na sztukę folkloru, inspirowane regionem skąd pochodzimy – Bieszczadami. Gdy projektujemy, słyszymy muzykę wiejącego wiatru pośród gór, czujemy rześki zapach iglastych lasów, zgłębiamy się w tajemnicze miejsca i patrzymy w oczy spotkanego, dzikiego niedźwiedzia (co miało miejsce). Przenosimy mały kawałek naszych rodzinnych stron w Twoje ręce.

Całość ozdobiona nowoczesnym spojrzeniem na folklor – mniej kolorów, więcej geometrii, bliżej dzisiejszego dnia z zachowaniem szacunku do tradycyjnych elementów.

Nowoczesne metody i indywidualne podejście

Nasze działania nazwaliśmy neofolkiem oraz popularyzujemy temat poprzez Instagram pod nazwą #neofolkdesign, gdzie wymieniamy się doświadczeniami z innymi twórcami.

Dzięki metodzie sitodruku, graweru, prasy i przede wszystkim utalentowanym dłoniom naszych artystów, oddajemy w Twoje ręce kawałek siebie i kawałek naszej misji, mając nadzieję, że będziesz jeszcze bardziej dumny ze swojego pochodzenia, bogactwa kulturowego swoich przodków oraz przepięknych terenów dzikiej strony Polski.

Wszystko robione w zaciszu domowym, niedługo…

booku dąży, aby każdy produkt był ręcznie wykonany od początku do końca w naszym warsztacie. Obecnie współpracujemy z partnerami, którzy pomagają nam w osiągnięciu końcowego produktu. Niemniej jednak, misją naszej firmy jest poleganie wyłącznie na naszym talencie oraz surowcach, dlatego też zasadziliśmy własną plantacje drzew Paulownia, aby wykorzystywać własne zasoby oraz przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Zanim osiągniemy pełną niezależność musimy poczekać kilka lat, jednak wierzymy, że uda nam się osiągnąć nasz cel.

Drzewo Paulownia pochłania największą ilość CO2 z atmosfery w porównaniu do innych gatunków drzewa. Ponadto, jest najszybciej rosnącym drzewem. Jest elastyczne i wytrzymałe co pozwoli na użycie do produkcji etui.

Odwiedź nas!

Pragniemy szerzyć misję celebracji dziedzictwa kulturowego. Nie tylko poprzez nasze dzieła, ale również poprzez osobiste spotkania. Zatem zapraszamy do naszego domu rodzinnego - w Bieszczadach. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Dzieła Booku za grosze!

Otrzymaj dzieła booku bez płacenia! Wystarczy, że pomożesz nam szerzyć misję 🙂 Zaproś znajomego do świata booku!