fbpx

booku Sklep

Poznaj świat wzorów inspirowanych codziennością

GRAFIKI: BIESZCZADY

 

Chcesz posiadać kawałek pięknej krainy pełnej zwierzyny, dzikości i nieodkrytych tajemnic? Poznaj naszą twórczość inspirowaną Bieszczadami i przekonaj się czy warto.

ŚWIECZKI

 

Uwielbiasz otaczać się zapachami? Przygotowaliśmy dla Ciebie nieziemski komplet świeczek, które z pewnością wypełnią Twoje wnętrze tajemnicami, zapachem kwiatów, drzew czy też owoców.


POSZEWKI

Poduszki ludowe – do niezwykłej sypialni

Każda z widocznych tu poszewek to prawdziwe dzieło sztuki. Projekty poduszek ludowych są tworzone z pasją i dopracowane w każdym calu. Ich autorzy czują silną więź zarówno z polskim folklorem, jak i z magią Bieszczad, skąd pochodzą. Ta artystyczna odmiana lokalnego patriotyzmu widoczna jest gołym okiem. Podobizny polskich ptaków, jak czapla czy kawka, uwiecznione na symetrycznych wzorach, naniesionych na poszewki techniką sitodruku, staną się ozdobą każdej sypialni.

 
Czytaj więcej

Jedyne w swoim rodzaju poduszki folkowe, które zmieniają świat

Sprzedawane przez nas poszewki to coś więcej niż tylko ozdoba. Poduszki folkowe, związane z szeroko pojętym feminizmem oraz kobiecym ciałem, wspierają Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, która zajmuje się między innymi edukowaniem w zakresie profilaktyki nowotworów szyjki macicy oraz jajnika. Uważamy, że zmianę świata należy zacząć od siebie i niezwykle cieszy nas, że taka postawa jest przyjmowana z dużym entuzjazmem przez naszych klientów.

 

Folkowe dekoracje inspirowane przepięknym zakątkiem Polski

Jest takie miejsce na południowo-wschodnim krańcu Polski, które mieszkańcy naszego kraju zgodnie utożsamiają z idyllą, prawdziwym rajem na ziemi, w którym życie wydaje się łatwiejsze, a czas płynie wolno, pozwalając cieszyć się każdą pojedynczą chwilą. Mowa o Bieszczadach, które rokrocznie przyciągają swoją magią podróżników spragnionych wytchnienia w otoczeniu malowniczej przyrody. 

Oferowane plakaty Bieszczady przedstawiają te wyjątkowe góry niebanalny sposób. Widnieją na nich motywy zaczerpnięte z lokalnej kultury, którą od wielu lat skrzętnie pielęgnuje się w kręgach rodzinnych. Proces ten wspierają również organizacje, na poczet których przeznaczamy część zysku z każdej transakcji, dokonanej w naszym sklepie.

 

Ozdoby ludowe jako urozmaicenie wnętrz

W czasach postępującej globalizacji i amerykanizacji nasze domy stają się coraz bardziej do siebie podobne. Dekoracje folkowe są doskonałym pomysłem na przełamanie tego trendu. Wyróżnij się poprzez aranżację swoich ścian, parapetów i stolików nocnych przy użyciu ozdób, które oddają hołd korzeniom, z których wyrastasz. Twoje wnętrza tylko na tym zyskają. Staną się na swój sposób oryginalne i intrygujące. Tym samym na zawsze wypędzisz z nich powszechną jednakowość i bylejakość.

 

Bieszczadzka fauna i flora uwiecznione na dekoracjach folkowych

Tym, co w Bieszczadach najcenniejsze, jest oczywiście natura. Ozdoby ludowe, na które właśnie spoglądasz, czerpią z niej pełnymi garściami. Obecne są tu nie tylko motywy roślinne, lecz także zwierzęce. Tworzący dla nas graficy na bohaterów swoich plakatów i poduszek obierają między innymi żubry oraz licznie występujące w Bieszczadach gatunki ptaków, objęte ochroną gatunkową. Tematem przewodnim świeczek są z kolei kojarzone z tym pasmem górskim aromaty, jak pachnący żywicą las. Folkowe dekoracje poruszają ponadto tematy związane ze zdrowiem, kobiecością, feminizmem oraz kulturą łemkowską.